E-Mail

iletisim@gulseminkocak.com

Telefon

0553 334 43 55

Ağız kokusu (Halitosiz) Nasıl Giderilir?

Toplumda en çok rahatsız olduğumuz ve sakındığımız durumdur ağız kokusu (halitosiz).

Peki ağız kokusunun nedenleri nelerdir ve önlemek için neler yapılmalıdır?

Ağız kokusu (halitosiz) birçok nedeni olmaktadır. Bazı sistemik hastalıklar, kullanılan ilaçlar, mide problemleri ağız kokusuna neden olmaktadır.

Bunların dışında ve en sık rastlanan ağız kokusu nedeni; diş ve dişeti problemleridir.

Kötü ağız hijyeni, yetersiz diş fırçalama ve diş ipi kullanımı ağız kokusuna neden olmaktadır. Dişeti iltihaplanması, dişeti kanaması, dental plak ve tartar birikimi, yetersiz ağız bakımı nedeniyle oluşmakta ve bu faktörler ağız kokusuna neden olmaktadır.

Bunların dışında ağız içinde eski amalgam dolgular (siyah metalik dolgu- yüzey pürüzlülüğü arttığı için), kırık dolgular, çürük dişler, kenar uyumları bozulmuş eski kaplamalar, doku-protez uyumu bozulmuş hareketli protezler de ağız kokusuna neden olur.

Ağız Kokusu (Halitosiz) Çözümü Nedir?

Sistemik hastalıklarda ve kullanılan ilaçlar nedeniyle ağız kuruluğuna bağlı olarak oluşan ağız kokularında, diş fırçalama ve gargara kullanımı sıklaştırılarak azaltılabilir.

Ağız ve diş sağlığı problemleri nedeniyle oluşan ağız kokularında ise; önce neden olan faktör belirlenmeli ve o neden ortadan kaldırılmalıdır. Bunun için 6 ayda bir diş hekimi ziyaret edilip olası problemler ortadan kaldırılarak ağız kokusu önlenebilir.

Diş ve dişeti bakımı çok iyi yapılarak, dişler düzenli ve doğru şekilde fırçalanarak, diş ipi ve gargara kullanarak ağız kokusu önlenebilir.

Eğer bu sorunu yaşıyorsanız, hemen randevu alın ve ücretsiz ilk muayenemize gelin. Eğer başka sorularınız varsa, bize ulaşmaktan ve sormaktan çekinmeyin. Sağlıklı günler!

Randevu Al

İletişim Bilgileri

Telefon

+(90) 216 355 43 55

E- Mail

iletisim@gulseminkocak.com

Adres

Şemsettin Günaltay Cad. Özdal Apt. No: 56/5 Kadıköy İstanbul

Help & FAQ

Randevu Alın

Aşağıdaki Formu Doldurarak Randevunuzu Hemen Oluşturun !